Sonisphere Festiwal 2011

Bezwzględnie i z całą pewnością - pierwszą polską edycję Sonisphere Festival można uznać za imprezę bardzo udaną! Zespoły które zagrały wtedy na lotnisku Bemowo, zaoferowały zgromadzonej publiczności dawkę łomotu z najwyższej, światowej półki! Każdy, kto tam był raczej nie żałuje i pewnie z niecierpliwością oczekuje na kolejną edycję festiwalu.

A kto czekał, to się doczekał - bo w roku 2011 Sonisphere Festiwal znowu się odbędzie. Główną atrakcją festiwalu będzie nie byle jaka gwiazda metalu - Iron Maiden! Na dzień dzisiejszy "Stalowa Dziewica" potwierdziła już swoją obecność, tak że termin ich koncertu 10 czerwca 2011 można już brać za pewnik.

IRON MAIDEN

Zespół Iron Maiden założony został w połowie lat siedemdziesiątych przez basistę Steve’a Harrisa. Był to czas niezwykłej popularności Punk Rocka i wydawać by się mogło, że muzycy z tym co grają na deskach londyńskich scen nie mają zbyt wielkiego pola do popisu... Na szczęście dzięki niespożytej energii i talentowi, zespół w krótkim czasie obwołany został największym objawieniem i nadzieją heavy metalu!

IRON MAIDEN było chyba najzdolniejszym współtwórcą słynnej Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, czyli New Wave of British Heavy Metal (w skrócie NWOBHM). Po ciepło przyjętych przez publiczność i krytyków muzycznych dwóch debiutanckich albumach, prawdziwą furrorę i światowy sukces odnieśli nagrywając swój trzeci album "The Number Of The Beast" w 1982 roku.

Iron Maiden Sonisphere 2011

Przez następne lata Ironi nagrywali kolejne płyty i jeździli po całym swiecie grając trasy koncertowe. Tylko w latach '80-tych Iron Maiden nagrało siedem nowych albumów i zagrało siedem światowych tras koncertowych. Z tego to powodu zespół zyskał wielki szacunek swoich fanów i ugruntował sobie opinię najbardziej zahartowanego w koncertach zespołu świata. Iron Maiden szczególnie popularne było (i jest nadal!) na naszym rodzimym podwórku - Harris i spółka bardzo lubią koncertować właśnie w Polsce!

Charakterystyczna (i w zamierzeniu kiczowata (-;) maskotka o imieniu Eddie, ozdabia okładki wszystkich albumów. Oprócz samej muzyki, Eddie jest najbardziej chyba charakterystycznym elementem tej grupy, jest także kwintesencją czarnego humoru prezentowanego przez IRON MAIDEN. Teksty piosenek Maidenów wyraźnie i bardzo pozytywnie wyróżniają się na tle innych heavy metalowych zespołów - często traktują o filmach, książkach i poezji, czasami zahaczają o bardzo poważne problemy społeczne.

The Final Frontier Tour

The Final Frontier Tour IRON MAIDEN zagrało 25 koncertów w Ameryce Północnej oraz było gwiazdą na wybranych koncertach stadionowych i głównych festiwalach w Europie.

Iron Maiden Sonisphere 2011Od lutego 2011 zespół będzie kontynuował The Final Frontier Tour, wzbijając się w powietrze specjalnie przystosowanym samolotem Boeing 757 – Ed Force One, który, pilotowany przez wokalistę i wykwalifikowanego pilota – Bruce’a Dickinsona, po raz kolejny będzie transportował zespół, ekipę i ważące 10 ton elementy produkcyjne sceny przez 50 000 mili w 66 dni.

Tak więc – szykujcie się, bo to będzie naprawdę ostra jazda bez trzymanki!
IRON MAIDEN jako główna gwiazda Sonisphere Festival 2011 skopie Wasze tyłki!

Iron Maiden Sonisphere
Koszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron MaidenKoszulki i gadżety Iron Maiden